Objavljeno: 19.12.2020

Prijave za dugoročne razmjene u školskoj godini 2021./2022.

Objavljujemo da prijave za sudjelovanje u jednogodišnjoj Rotary razmjeni za školsku godinu 2021.-2022. traju od 1. do 28. veljače 2021. godine i odnose se za sada samo na područje Europe.

Realizacija razmjene ovisit će o epidemiološkoj situaciji u danom trenutku.

Detaljnije informacije i upute o postupku prijave potražite na DUGOROČNA RAZMJENA - POSTUPAK PRIJAVE.

Objavljeno: 12.11.2017

Prijave za kratkoročne Rotary razmjene - Kampovi 2021.

Objavljujemo da prijave za sudjelovanje na kratkoročnim Rotary razmjenama tj. Rotary kampovima u 2021. godini traju od 1. do 28. veljače 2021. godine.

Realizacija razmjene ovisit će o epidemiološkoj situaciji u danom trenutku.

Detaljnije informacije i upute o postupku prijave potražite na KRATKOROČNA RAZMJENA - POSTUPAK PRIJAVE.

Objavljeno: 10.06.2014

ALL AROUND THE WORLD

Lauren Parri from Colorado and Raychel Turola from Toronto started this song in Zagreb Croatia where they spent a year as Rotary Youth Exchange students. One night Lauren wrote the lyrics about life of exchange students. The next day Raychel added the chords and melody to the song. With a little help from top producers and musicians from Zagreb and support from their host Rotary clubs they recorded the song and decided to share it with the exchange students from all around the world.

Objavljeno: 10.11.2013

Dobrodošli

Dobrodošli na web stranice posvećene Rotarijanskoj razmjeni mladih. Mogućnost upoznavanja različitih kultura smatra se jednim od najmoćnijih puteva u promoviranju međunarodnog razumijevanja i mira.

Rotary program razmjene mladih osigurava tisućama mladih priliku da se susretnu s ljudima iz drugih zemalja, s ljudima različitih kulturnih, političkih, religijskih pogleda, sijući na taj način sjemenje za doživotno međunarodno razumijevanje.

Program razmjene pruža brojne koristi mladima koji u njemu sudjeluju ali i Rotarijancima domaćinima i mentorima, te u širem smislu cijeloj zajednici. Kroz razmjenu mladih učenici uče iz prve ruke o svim aspektima života u drugoj zemlji. Kako se njihov pogled na svijet širi oni sazrijevaju i razvijaju dublje razumijevanje samih sebe.

Uključivanje u obrazovni sustav drugih zemalja utječe na njihov akademski ali i osobni napredak. Klubovi domaćini i obitelji u kojima učenici borave kao i čitava zajednica postaju bogatiji za prijateljske kontakte s nekim tko dolazi iz potpuno različite kulturne, religiozne, etničke sredine.