Objavljeno: 19.02.2023

Prijave na kampove

Objavljujemo da je završeno bodovanje kandidata i svima su na e-mail poslane obavijesti o objavljenim kampovima.

Molimo zainteresirane da se jave svojim YEO kako bi ih prijavili na željeni kamp.

Za sve do danas objavljene kampove rok prijave jest 23.2.2023.

Objavljeno: 19.02.2023

Prijave za kratkoročne Rotary razmjene - Kampovi 2023.

19.2.2023. Završetak prijava na kratkoročne razmjene - STEP

Objavljujemo da su s 14.2.2023. završene prijave kandidata za kratkoročnu razmjenu - kampove u ovoj godini. Molimo da više ne unosite promjene u aplikaciju.

Hvala svim klubovima koji su prijavili svoje kandidate!

U tijeku je bodovanje kandidata i objava do sada oglašenih kampova.

Kandidati će na e-mail primiti obavijest o svakom objavljenom kampu.

Sve prijave na kampove idu preko Distrika.

1.2.2023. Prijave na kratkoročne razmjene - STEP

Objavljujemo da prijave za sudjelovanje na kratkoročnim Rotary razmjenama u 2023. godini traju od 1. do 14. veljače 2023. godine.

Detaljnije informacije i upute o postupku prijave potražite na KRATKOROČNA RAZMJENA - POSTUPAK PRIJAVE.

Objavljeno: 23.01.2023

Prijave za dugoročne razmjene u školskoj godini 2022./2023.

Objavljujemo da prijave za sudjelovanje u jednogodišnjoj Rotary razmjeni za školsku godinu 2023-2024. traju od 23. siječnja - 6. veljače 2023. godine.

Detaljnije informacije i upute o postupku prijave potražite na DUGOROČNA RAZMJENA - POSTUPAK PRIJAVE.

Objavljeno: 10.06.2014

ALL AROUND THE WORLD

Lauren Parri from Colorado and Raychel Turola from Toronto started this song in Zagreb Croatia where they spent a year as Rotary Youth Exchange students. One night Lauren wrote the lyrics about life of exchange students. The next day Raychel added the chords and melody to the song. With a little help from top producers and musicians from Zagreb and support from their host Rotary clubs they recorded the song and decided to share it with the exchange students from all around the world.

Objavljeno: 10.11.2013

Dobrodošli

Dobrodošli na web stranice posvećene Rotarijanskoj razmjeni mladih. Mogućnost upoznavanja različitih kultura smatra se jednim od najmoćnijih puteva u promoviranju međunarodnog razumijevanja i mira.

Rotary program razmjene mladih osigurava tisućama mladih priliku da se susretnu s ljudima iz drugih zemalja, s ljudima različitih kulturnih, političkih, religijskih pogleda, sijući na taj način sjemenje za doživotno međunarodno razumijevanje.

Program razmjene pruža brojne koristi mladima koji u njemu sudjeluju ali i Rotarijancima domaćinima i mentorima, te u širem smislu cijeloj zajednici. Kroz razmjenu mladih učenici uče iz prve ruke o svim aspektima života u drugoj zemlji. Kako se njihov pogled na svijet širi oni sazrijevaju i razvijaju dublje razumijevanje samih sebe.

Uključivanje u obrazovni sustav drugih zemalja utječe na njihov akademski ali i osobni napredak. Klubovi domaćini i obitelji u kojima učenici borave kao i čitava zajednica postaju bogatiji za prijateljske kontakte s nekim tko dolazi iz potpuno različite kulturne, religiozne, etničke sredine.