Rotary klub Zagreb Centar donirao micro:bitove Gradskoj knjižnici Zagreb

Danas je usvajanje digitalnih vještina presudno za sve koji žele biti ravnopravni građani 21. stoljeća. U okviru projekta opremanja knjižnica micro:bitovima za radionice i posudbu koji provodi IRIM, Rotary klub Zagreb Centar je samostalno donirao micro:bitove knjižnicama u Hrvatskoj, te nakon donacije knjižnici u Glini, donirao 30 micro:bitova i Knjižnicama grada Zagreba – Gradskoj knjižnici, 10 za održavanje besplatih radionica programiranja u knjižnici i 20 namijenjenih za posudbu djeci i odraslima. Na Odjelu za djecu i mladež s mediotekom Gradske knjižnice u Zagrebu predstavljen je projekt posudbe micro:bit računala kao knjiga te održavanja besplatnih radionica.
Predstavljanju su nazočili Vlatka Boričević i Hrvoje Kenfelj iz Rotary kluba Zagreb Centar te voditeljica Gradske knjižnice Zagreb, Ismena Meić. Ovaj projekt se provodi zbog toga što su knjižnice mjesta znanja i jedan od najboljih dijelova društvene infrastrukture, te sjajna prilika da se dopre do one djece koje nemaju pristup novim tehnologijama u školama, ali i do odraslih koji mogu shvatiti kako je lako steći nove vještine.