Objavljeno: 27.02.2017

100 obljetnica osnutka ROTARY FONDACIJE i 112 rođendan ROTARY INTERNATIONALA

23. veljače 2017. Distrikt 1913 proslavio je 112. rođendan Rotary Internationala, te 100. obljetnicu osnutka Rotary Fondacije. Tom prigodom su članovima Paul Harris Society uručena posebna priznanja. RC Zagreb Centar ima 8 Paul Harris Society člana, a jedini major donor u našem distriktu je također član našeg kluba, PDG Tomislav Maravić.

Objavljeno: 24.12.2016

DONACIJA RC ZAGREB CENTAR ZA SŠ GLINA

Objavljeno: 13.12.2016

GLOBAL GRANT ZA OBNOVU OPREME I UČILA U SREDNJOJ ŠKOLI GLINA

ROTARY KLUB ZAGREB CENTAR SVEČANO PREDAO DONACIJU OPREME ZA SRENJU ŠKOLU GLINA

Uz suradnju Rotary klubova Zagreb Centar i Rotary kluba Gleisdorf iz Austrije, te brojnih rotary klubova i distrikata iz Hrvatske, Austrije, USA i Brazila, te potporu The Rotary Foundation koja ove godine slavi 100.obljetnicu osnutka, prikupljeno je 745.245 kuna za kupnju nove opreme za Srednju školu u Glini.
Tako je u Glini 21. prosinca 2016., povodom dana škole, svečano predan najveći dio opreme koja uključuje foto-opremu kao i onu za informatiku i robotiku koje su odmah uključene u nastavu.

Dobrodošlicu uzvanicima poželjela je ravnateljica škole Marija Margušić-Novosel, a posjet predsjednice Rotary kluba Zagreb Centar Marine Ajduković, župana Ive Žinića, zamjenice gradonačelnika Gline Sanje Štingl-Vlašić, voditelja odbora za Rotary fondaciju Distrikta 1913 Danijela Jozića, , te desetak rotarijanaca iz kluba Zagreb Centar pratili su članovi foto-sekcije škole s novom opremom. Odabrana je i već naručena oprema za kabinet elektrotehnike i vježbe iz elektronike, te će uskoro biti isporučena, a u u fazi odabira u suradnji s osobljem škole su  još razni alati, aparati za zavarivanje, elektromotori, oprema za knjižnicu, mjerni uređaji i ostala sitna oprema. Također, nabavljen je software za knjižnicu, tako da će nastavnici, profesori, te učenici brojnih obrazovnih programa i aktivnosti moći koristiti najsuvremenije tehnologije. Osim donacije opreme, osigurana je i edukacija nastavnika i učenika, a već su održane one iz robotike i informatike. Dodatno, Grad i Županija su obnovili učionice u vrijednosti gotovo 500.000 kuna.

Time je u predbožićno vrijeme, vrijeme darivanja i kada razmišljamo i onima kojima je potrebna pomoć, Rotary klub Zagreb Centar još jednom ispunio svoju misiju pomaganja mladima. Osim ove donacije u Glini, Rotary klub Zagreb Centar već deset godina provodi program stipendiranja nadarenih srednjoškolaca i studenata iz vlastitog Fonda „Gordan Čačić“ koji ove godine pomaže trideset izvrsnih mladih ljudi.

Objavljeno: 07.11.2016

FOND ZA STIPENDIRANJE "GORDAN ČAČIĆ"

Rotary klub Zagreb Centar je 07.11. 2016. svečano potpisao ugovore o stipendiranju s 30 ovogodišnjih stipendista, nadarenih srednjoškolca i studenta slabijeg imovinskog stanja.
„Rotary klub Zagreb Centar već deset godina provodi i proširuje vlastiti program stipendiranja iz Fonda „Gordan Čačić“ koji nosi ime po našem tragično preminulom rotarijanskom prijatelju, general bojniku Hrvatske vojske. Od jedne početne stipendije, program je svake godine rastao i s ponosom možemo reći da smo do sada imali privilegiju upoznati i poduprijeti 168 mladih, nadarenih ljudi“ rekla nam je prof. dr.sc. Marina Ajduković, ovogodišnja predsjednica kluba.
„Ponosni smo što u desetoj godini kako dodjeljujemo stipendije možemo poduprijeti 30 izvrsnih učenika i studenata, što je najveći broj do sada. Također, ove godine će po četvrti puta biti dodijeljena i posebna novčana nagrada „Mitko Naumovski“ najboljem od naših stipendista. Ova nagrada nazvana je po našem preminulom prijatelju i bivšem predsjedniku kluba, odvjetniku Mitku Naumovskom“ pojasnila je prof. dr.sc. Ajduković

Objavljeno: 20.09.2016

GLOBAL GRANT ZA RC ZAGREB CENTAR DONIRATI ĆE OPREMU VRIJEDNU VIŠE OD 110.000 $ ZA SREDNJU ŠKOLU U GLINI

Područje grada Gline izrazito je stradalo u vrijeme Domovinskog rata i ekonomski i demografski devastirano u razdoblju nakon rata. Uslijed toga, Rotary club Zagreb Centar pokrenuo je, tijekom 2015. godine, projekt pod nazivom „Srednja škola Glina – gradimo most prema boljoj budućnosti“, s ciljem da se pomogne lokalnoj zajednici u Glini stvoriti pretpostavke za kvalitetniji život na tom području kroz kvalitetnije obrazovanje djece i mladih.

Zajedno s međunarodnim Rotary partnerima naš klub je s partnerima pripremio projekt kroz koji će srednjoj školi u Glini kupiti opremu za unapređenje tehničke nastave vrijednu više od 110.000 dolara. Osim što se projektom izravno doprinosi obnovi života na glinskom području pokrenuta je i lokalna uprava da sudjeluje u projektu obnovom svih učionica u koje će nova oprema biti instalirana. Cilj kluba nije samo prikupiti sredstva i donirati opremu, već i uspostaviti dugoročnu održivost projekta kroz obuku nastavnika, povezivanje obrazovnog sustava s gospodarstvom te povezivanje djece i mladih s vršnjacima iz cijelog svijeta i tako osigurati trajnu vrijednost i napredak lokalne zajednice. Zahvaljujući Rotary clubu Zagreb Centar učenici srednje škole Glina od sljedeće školske godine nastavu će održavati u novim učionicama, s novom informatičkom, elektrotehničkom i foto opremom, imaju će sekciju robotike te biti konkurentni svojim vršnjacima iz svijeta i izazovima budućnosti.

Ovo je, također, i najbolji mogući način da se obilježi velikih 100 godina postojanja naše Rotary Fondacije koje obilježavamo u rotarijanskoj godini 2016|17.

Objavljeno: 03.02.2016

15 godina Rotary kluba Zagreb Centar